Milyen változásokat hozott a Covid-járvány a nemzetközi utazások területén? (a már megtörtént és a még várható változások)
TripMiner Tudástár
szerző: TripMiner.com, olvasási idő 4-5 perc
A TripMiner Tudástár egy olyan napról napra frissülő, hiánypótló információforrás, melyet SEGÍTSÉGKÉPPEN állítottuk össze mindazoknak, akik a jövőben külföldre szeretnének utazni és egy helyről, hiteles forrásokból szeretnének tájékozódni a koronavírus-járvány kapcsán kialakult, külföldi utazásokat érintő helyzetről, változásokról, korlátozásokról és a LEHETŐSÉGEKRŐL.
Ebben a blogcikkünkben a 2021-es külföldi nyaralások, utazások tervezéséhez, szervezéséhez szükséges, egyik legfontosabb kérdést járjuk körbe: “Miként hatott/hat a koronavírus-járvány a külföldi utazások piacára és milyen változásokat eredményezett?“
Ha röviden szeretnénk válaszolni a címben feltett kérdésre, akkor a válasz: “gyökeresen átalakította”! De a valóság ennél sokkal összetettebb, hiszen hiába indult el 2020. utolsó napjaiban a lakosság beoltása számos országban, a járványnak még nagyon nincs vége (sőt, több országban már a harmadik hullám is megkezdődött), így még hosszú hónapok fognak eltelni, mire nagy általánosságban (és világszinten) kijelenthetjük, hogy most már újra, Covid-korlátozások nélkül utazhatunk szinte bárhova. Az elmúlt egy év, és a járványra adott – sokszor csak próbálkozó, megoldáskereső – kormányzati és turizmusoldali válaszok megmutatták, hogy a nemzetközi turizmusban a jövőben, nagyon sok minden másképp fog működni, mint a válság előtt. Ezért 100%-os valószínűséggel kijelenthetjük, hogy ÚJRA KELL TANULNUNK, HOGY MIKÉNT TUDUNK MINDEN SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS ÉS AZ IGÉNYEINKNEK MINDENBEN MEGFELELŐ KÜLFÖLDI UTAZÁST, NYARALÁST SZERVEZNI, VAGY ILYENEN RÉSZTVENNI!
A TripMiner.com EBBEN TUD NEKED ONLINE VAGY SZEMÉLYESEN SEGÍTENI a naprakész piaci információival és az egész világra kiterjedő utazási tapasztalatával, tanácsaival, útiterveivel (részletesen lásd ITT és ITT). Segítségünkkel, ebben a megváltozott utazási helyzetben is ki tudod majd hozni a maximumot a külföldi utazásaidból/nyaralásaidból és továbbra az igényeidnek mindenben megfelelő, élménydús és – a körülményekhez képest – a lehető legbiztonságosabb és legjobb ár/érték arányú külföldi nyaralás(ok)ban, utazás(ok)ban lehet részed!
Javasoljuk, MENTSD EL KEDVENCEID KÖZÉ ÉS RENDSZERESEN LÁTOGASD A WEBOLDALUNKAT, amennyiben idén, vagy jövőre bármikor külföldre szeretnél utazni, de AKKOR JÁRSZ A LEGJOBBAN, HA FELIRATKOZOL A HÍRLEVELÜNKRE, mert így rendszeresen és azonnal értesülhetsz a válság utáni “New Normal” utazási mód legjobb lehetőségeiről és megoldásairól!
…és ha feliratkoztál, nézzük át, hogy hol tartunk most a változásokban és milyen lett (lesz) a külföldi utazások piaca a járvány hatására?
Ha a járvány előtti, külföldre utazók számából indulunk ki, úgy ez a kérdés, több, mint három milliárd embert érdekel a Földön, de ha csak a turizmusból élők “szűk csoportját” nézzük, akkor is min. 500 millió fő szeretné tudni mielőbb a választ! …és igen, hiába kezdődött meg 2020. utolsó napjaiban a lakosság beoltása számos országban és hiába volt merész pár távoli ország és nyitotta meg határait 2021. fordulóján mindenféle korlátozás nélkül, MÉG MINDIG NINCS HATÁLYBAN OLYAN NEMZETKÖZI SZINTŰ EGYSÉGES KRITÉRIUM- ÉS SZABÁLYRENDSZER, MELY BIZTONSÁGOSSÁ, KISZÁMÍTHATÓVÁ, ÍGY PONTOSAN TERVEZHETŐVÉ TENNÉ A NEMZETKÖZI UTAZÁSOKAT. Így, bár folyamatosan növekszik azon országok száma, ahova pl., beoltottan már szabadon beutazhatunk és hiába vágnak neki a legmerészebbek már most a külföldi utazásoknak – sajnos – bármely országban, bármikor azonnali lezárások és korlátozások léphetnek életbe. Ezek pedig, azonnali lépéseket, utazásmódosításokat, azaz a “B-tervek” életbeléptetését igényli – a most külföldre utazóktól. Feltéve, ha van nekik ilyen “B-tervük”… Ha nincs, úgy jön a rögtönzés, az ezzel járó stressz és a – sokszor – drasztikus utazási költségnövekedés. Ilyen helyzettel találták szembe magukat pl., azok, akik a Londonba utaztak az angliai vírusmutáció megjelenésekor, vagy a holland szigorítások miatt életbelépő, KLM járatok törlésekor. Ebből is látható, hogy bár már most is “lehet” külföldre utazni, de nagyon-nagyon nem egyszerű, rengeteg benne a rizikó, így NAGYON ALAPOS FELKÉSZÜLÉS ÉS KÖTELEZŐ B-TERV KÉSZÍTÉSE NÉLKÜL NEM SZABAD MOST ÚTNAK INDULNI!
Jogosan merül fel mindenkiben a kérdés: “Mikortól nem lesz ennyire bizonytalan a külföldi utazás?” Erre a kérdésre rengeteg válasz, de inkább elmélet, elképzelés, jóslat látott már napvilágot az elmúlt egy évben és továbbra is naponta érkeznek újabb és újabb “PR-szagú” kormányzati és szakértői nyilatkozatok minden országból. Ezek nagy része – sajnos – az aktuális kormányzati, vagy az érintett szakmai szervezet érdekei mentén kerül megalkotásra, így sokszor vágyálmokat fogalmaz meg, vagy nem kellően megalapozott. Ha visszatekintünk a járvány elmúlt egy évére, látható, hogy sok ezernyi terv, kormányzati nyilatkozat, javaslat, elképzelés bukott meg, alakult másképp, vagy vált meghaladottá. Így, ha felelősen szeretnénk választ adni a fenti kérdésre, úgy egyetlen helyes válasz létezik: SENKI NEM TUDJA PONTOSAN! DE(!), az oltások tömegessé válásával felcsillant a remény, hogy a szükséges nemzetközi szabályrendszer (lásd lent) lassan megszületik és ha hatékonyak lesznek az oltások, úgy talán idén nyáron már egyre több olyan ország, de akár nagyobb terület, régió (pl., EU) lesz a világon, ahova jelentősen csökkentett, még vállalható korlátozásokkal, de sokkal biztonságosabban és kiszámíthatóan elutazhatunk, mind eddig.
Amiben a legtöbb szakértő egyetért, hogy nagyon lassú lesz és évekig fog tartani a nemzetközi turizmus felépülése és rengeteg része, eleme fog megváltozni a jövőben. Sajnos, még az is kérdés, hogy a Világ, de akárcsak Európa képes lesz-e egységes – és minden ország által betartott(!) – utazási szabályokat hozni, vagy továbbra is lesznek “renitens” országok, akik a saját útjukat járják. Úgy néz ki, hogy a járvány elmúlt egy éve megmutatta, hogy csak a közös fellépés segíthet, így a sokak által ellenzett “Vakcina Útlevél”, “Health Pass”, az EU “Zöldútlevele” vagy az IATA által bevezetendő “IATA Travel Pass” nagy mértékben járulna hozzá a biztonsághoz és az utazási kedv újraélesztéséhez, DE! A negatív következményeit sem szabad figyelmen kívül hagyni (pl., adatvédelem, diszkrimináció, stb). Az erről folyó viták még zajlanak, hiszen még mindig nem áll rendelkezésre elég infó, hogy felelősen lehessen róluk dönteni (pl., egyformán hatásosok-e a különböző vakcinák, meddig védenek, lehet-e fertőző egy beoltott, stb.). Erre jó példa, hogy az EU 2021. márciusában már bemutatta a saját “Zöldútlevelének” elméleti tartalmát, de a hozzá köthető jogosultságok rendszerét, előnyeit még csak most dolgozza ki és a nyári szezon kezdetére tervezi annak bevezetését. …és ez még csak Európa, de mi lesz a világ többi országával, távoli részeivel? Ott milyen szabályok lesznek életben és mikortól? … és persze mi utazók, mi tehetünk addig?
Az biztos, hogy addig sok víz fog lefolyni a Dunán, így ha valaki most külföldre szeretne utazni, egyet tehet: ALAPOSAN, MINDEN RÉSZELTRE KITERJEDŐEN TERVEZ, B-TERVET KÉSZÍT, ÉS A FELKÉSZÜL A BIZONYTALANSÁGOKRA, pl., ARRA, HOGY BÁRMIKOR, BÁRHOL SZIGORÍTÁSOK ÉS LEZÁRÁSOK LÉPHETNEK ÉLEBE! Mivel ezt senki nem szereti, így megpróbáltuk összegyűjteni azokat a változásokat, melyek – vélhetően – ilyen, vagy olyan formában, de befolyással lesznek a járvány utáni nemzetközi utazási világra, a “NEW NORMAL” utazási módra!
A változások lent összefoglalt bemutatása során – a TripMiner Tudástár szellemiségének megfelelően – nem foglalkozunk a “Facebook-on posztolgató önjelölt utazási szakértők”, vagy a (bulvár)média kattintásvadász, sok alapot nem tartalmazó (ál)híreivel, hozzászólásaival. Az elsődleges szakmai hírforrások (angol) szövegverzióira támaszkodva igyekszünk folyamatosan frissítve bemutatni, pontosítani a várható és már életbelépett szakmai változásokat, de ha szeretnéd mélyebben és részletekbemenően megismerni az itt összefoglalt információkat, vagy részletesebb utazási piac-jövőképet, szakmai iránymutatást szeretnél, vagy személyes utazási tanácsadásra, segítségre van szükséged, úgy írj nekünk a hello@tripminer.com e-mail címre és segítünk!
A független utazási tanácsadó státuszunk és évtizedes utazási tapasztalatunk a garancia, hogy a külföldi utazási piac állandó monitorozása révén, minden külföldre utazónak, így Neked is segíteni tudunk abban, hogy a járvány hatására megváltozott külföldi utazási piacon is megtaláld azt az utazási módot, megoldást (pl., repülőjegyet, repjegy-kombinációt, szállást, helyi közlekedést, programot, stb.), amely a kinézett desztináció és az egyedi igényeid alapján a LEGJOBB, LEGINKÁBB BIZTONSÁGOS és nem mellesleg, a LEGINKÁBB KÖLTSÉGHATÉKONY, LEGJOBB ÁRÚ külföldi utazást biztosítja Neked.
Ahogy minden nemzetközi utazó megtapasztalja, a Covid-járvány – már eddig is – fenekestül forgatta fel a nemzetközi utazások piacát, feltételrendszerét, de ahol most tartunk még nem végeredmény, csak a hosszú változási folyamat, egy közbülső állomása. Ezen változások bemutatása során a már megtörtént és a várható változások összegyűjtése mellett, létrehoztunk még egy kategóriát, melybe azokat a megalapozott terveket, elméleteket és elképzeléseket gyűjtöttük össze, melyek nagy valószínűséggel be fognak következni a nemzetközi turizmusban most tapasztalt folyamatok alapján.
KATT a lenti címszavakra és már olvashatod is a – magyar utazók szempontjából – fontos változásokat a nemzetközi utazási piac különböző piaci szereplőinél (pl., légitársaságok, foglaló oldalak, utazási irodák, vonatkozó jogszabályok, stb.)
- Átmenetileg (már egy éve, de senki nem tudja, hogy még meddig) vége a korlátozás nélküli külföldi utazásoknak. Így, ha külföldre szeretnél utazni már nem az a legfontosabb beutazási kérdés, hogy kell-e vízum az adott országba, hanem az, hogy járványszempontból milyen korlátozásokat vezetett be az adott ország:
- be lehet utazni, vagy teljes határzár van érvényben?
- ha be lehet utazni, kell-e PCR teszt, vagy antigénteszt? …és ha kell, hány darab és milyen feltételekkel?
- van-e kötelező karantén?
- ezeket ki lehet-e váltani és mivel?
- szabadon beutazhatnak-e a beoltottak, stb.
- Ahány ország, annyi szabályrendszer, ami ráadásul akár napról napra változhat is, így állandóan és naprakészen kell követni a hiteles forrásokat (pl., ITT ), de célszerű több forrásból tájékozódni, melyek egyike a célország hivatalos kormányzati weboldala legyen!
- Ezen változások másik oldala, hogy az induló/anyaországba való visszatérés esetén is meg kell felelnünk saját országunk (akár egyik napról a másikra változó) beutazási szabályainak is. Ez azt jelenti, hogy “meg kell küzdenünk” azért, hogy hazatérhessünk! Ez a legtöbb országban változó hosszúságú, de kötelező karantént jelent, ami – jó esetben – kiváltható x darab PCR teszttel. A magyar állampolgárokra vonatkozó be(haza)utazási szabályokat ITT találod!
- Ezen változások folyamatos nyomonkövetése elengedhetetlen a külföldi utazások előtt és alatt(!), így az egyes országok határnyitási és magyar állampolgárokra vonatkozó beutazási feltételeit egy külön blogcikkben is összefoglaltuk ITT!
- Napjainkra szinte az összes légitársaság megengedi az újonnan vásárolt repülőjegyek dátumának, de akár úti céljának az INGYENES módosítását. Persze, ez sem egységes, hiszen ahány légitársaság, annyi megoldás és jegytípus, így a jegyvásárlások során megjelent egy újabb, nagyon fontos döntési szempont, hogy milyen feltételekkel lehet módosítani a jegyünket.
- Az országok különböző és állandóan változó járványhelyzete miatt teljesen kiszámíthatatlanná vált a légi közlekedés. Sokkal kevesebb légi járat közlekedik, mint a járvány előtt és amint változik egy ország beutazási szabályai, az azonnal magával hozza az oda tartó légijáratok módosulását is, ami általában azonnali törlést, vagy járatritkítást jelent.
- Az EU Repülésbiztonsági Ügynöksége (EASA) 2020. május közepén kiadta az új repülési szabályzatát, melyben foglaltak minden európai reptérre és légitársaságra kötelezőek. Ebben több olyan intézkedés is szerepel, melyet már a legtöbb légitársaság bevezetett, de van köztük újak is. Pár fontos, meghatározó előírás, melyet jó megismerni, mielőtt repülőre ülünk:
- Maszkok kötelező viselése a reptérre belépéstől kezdve a célállomás repterének elhagyásáig. Ez nemcsak az utasoknak, hanem az összes reptéri és légitársasági dolgozónak kötelező.
- A repülőtereken tartani kell az 1,5 méteres fizikai távolságtartást és folyamatos fertőtlenítő takarítást ír elő a legforgalmasabb utasközlekedési pontokon, mint pl. a biztonsági ellenőrzés, útlevélvizsgálat, mosdók, stb.
- A repülőterekre csak az utasokat és az ott dolgozókat lehet beengedni, de a kísérőket nem, míg a reptéri dolgozókat plexielválasztókkal kell védeni a fertőzéstől.
- Az utasok csak akkor utazhatnak, ha nem mutatnak tüneteket. Ha igen, úgy megtagadható tőlük az utazás. De azoktól is megtagadható, akik nem lesznek hajlandók betartani az előírásokat és az új protokollokat.
- Az EASA fizikális kapcsolat nélküli folyamatokat javasol az utasfelvétel és fizetések esetén. (otthoni becsekkolás, érintésmentes fizetés, önkiszolgáló poggyászleadás, stb.) és javasolja a hőmérsékletmérést is a repülőtérre történő belépésnél.
- A gépek fedélzetén nem lesz vámmentes vásárlási lehetőség és az étel-, italfogyasztás is korlátozott lesz. Legfeljebb előrecsomagolt ételdobozok szolgálhatók fel.
- A repülés teljes ideje alatt nem szabad majd az ülőhelyet elhagyni (kivéve mosdó használat), de az egyik WC a személyzetnek lesz fenntartva.
- Szinte minden repülőtéren lehet már koronavírus-tesztet (PCR-, gyors-) és antigén tesztet csináltatni. A Liszt Ferenc repülőtéren 2020. decemberétől, ahol a hatósági áras PCR teszt ára ugyanannyi, mint más magyarországi laborokban, 19.500Ft/teszt/alkalom.
- A meghatározó utazási piaci szereplők (légitársaságok, szállodaláncok, autókölcsönzők, utazási irodák, stb.) hatalmas megszorításokba és leépítésbe kezdtek. De sajnos, egyre több az olyan turizmushoz kapcsolódó, nagy múltú világcég száma is, melyek csődvédelmet kértek, vagy fizetésképtelenséget jelentettek pl., Hertz Global Holdings, Virgin Australia, Thai Airways, CSA, stb.
- Az egyik legfontosabb változás, aminek a bevezetése a nemzetközi utazások újraindulására hatalmas hatással lehet, ha bevezetik a világ országaira érvényes “Vakcina Útlevelet” vagy “Health Pass”-t. Eleinte ezt – szinte – minden ország elvetette, de napjainkra egyre többen állnak ki mellette és már több országban is tesztelik – valamilyen formában. Az EU kormányfői is egyeztettek már róla 2020. januárjának végén, de egyelőre, a nyár elejére halasztották a részletes kidolgozását és bevezetését.
- Hasonlóan nagy segítség lenne a turizmus újraindulásához, ha minden légitársaság és repülőtér egységes repülési feltételeket és szabályokat vezetne be. Ami azt jelenti, hogy csak negatív PCR teszttel és reptéri gyorsteszttel, vagy igazoltan beoltottan lehet majd repülőre ülni és ez mentességet jelentene a célország kötelező beutazási karantén előírásai alól.
- A külföldi utazók számára az egyik legfontosabb szempont és elvárás a tervezett külföldi utazás BIZTONSÁGA(!) lesz. Ez a múltban is fontos szempont volt, de akkor a “biztonság” alatt a megfelelő utasbiztosítás meglétét értettük, míg a jövőben mindennél fontosabb lesz az utazás EGÉSZSÉGÜGYI BIZTONSÁGA. Ez azt jelenti, hogy ne csak akkor legyünk egészségesek, amikor útnak indulunk, hanem akkor is, amikor majd megérkezünk és ha már megbetegszünk, akkor NE koronavírussal fertőzötten térjünk haza. Ez pedig a korábbi utazási szabályok, rutinok, megoldások jelentős módosítását fogja megkövetelni, mint pl., mindennél átfogóbb utasbiztosítási kondíciók, rugalmas (át)foglalási és lemondási szabályok, higiéniás feltételek felülsúlyozása, tömegturizmus háttérbeszorulása, az egyedi igények, programok és a személyreszabottság előtérbe kerülése, stb.
- Jelenleg az az irány kezd kirajzolódni, hogy nem lesz egységes európai szabályozás a határok megnyitására, bár számos szakmai törekvés, nyilatkozat és EU-s iránymutatás szorgalmazta ezt már eddig is. Eddig ezeknek a törekvéseknek nem lett eredménye, hiszen minden európai ország a saját vírushelyzetének és érdekeinek megfelelően nyitja meg (és zárja le) határait, de csak azon államok felé, ahol olyan alacsonyak a járványügyi adatok, hogy szívesen látja turistáit.
- A határok megnyitása (és újabb zárása) egy nagyon összetett, különböző feltételeket és időpontokat tartalmazó összefoglalást eredményezett, így egy külön blogcikkben foglaltuk össze azon országokat, ahova a magyar állampolgárok már beutazhatnak és ahova még nem. Ezen összefoglaló blogcikkünkhöz KATT IDE!
- A nemzetközi (EU-n kívüli és interkontinentális) turizmus és légiközlekedés talpraállása lesz a legutolsó és legnehezebb folyamat.
- Ezért kijelenthető, hogy a nemzetközi turizmus TELJES TALPRAÁLLÁSA nagyon lassú folyamat lesz és évekig(!) fog tartani, mire eléri a járvány előtti szintet. Mindez azt jelenti, hogy nagyon sokáig sokkal kevesebb légijárat fog közlekedni, mint a járvány előtt – és bár nagy akciókkal indulnak újra a légitársaságok – de közép és hosszútávon biztosan drágább repülőjegyárakat fogunk tapasztalni.
- A tavaly nyári enyhüléshez hasonlóan, Magyarország 2021-ben is csak a belföldi turizmusát fogja élénkíteni, hogy segítse a turizmusból élő vállalkozások mielőbbi talpraállását. Ez – értelemszerűen – azzal jár, hogy a külföldi utazások elősegítése nem kap hangsúlyt/támogatást, így – vélhetően – nagy átlagban jóval drágábbak lesznek majd az idei nyári külföldi utazások, nyaralások, mint a válság előtt.
- A tengerhajózás egy ideig sokkal kedvezőbb árú lesz mint a járvány előtt. Ennek oka, hogy a járvány kitörésekor látott vesszőfutásuk (lásd pl. a Diamond Princess és több tucat másik óceánjáró esete) és a teljes iparág földbeállása, rengeteg utast elriasztott ettől az üdülési formától, így a hajóstársaságoknak komoly kedvezményt kell adniuk az utasok újbóli meggyőzése és az ezen nyaralási módba vetett bizalom helyreállításához. Egy nagyon érdekes, a témához kapcsolódó cikk ITT. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb hajóstársaság és óceánjáró hajó, még mindig a horgonyon áll, már egy éves kényszerpihenőjüket töltve és jó esetben, csak 2021. tavaszán, nyarán várható az újraindulásuk.
- Az is nagy kérdés, hogy miként alakul a jövő turizmusának jellege? Sokan már temetik a tömeg- és partiturizmust, hiszen ezek egy része kiváló táptalaja a járvány terjedésének, másrészt a járvány eddigi egy éve alatt, számos város fellélegzett a nem sokat költő, (tömeg)turisták nyomása alól és szeretnének elmozdulni a minőségi turizmus irányába.
A LEGFONTOSABB 7 ÚJ
UTAZÁSSZERVEZÉSI és FOGLALÁSI SZEMPONT,
melyekre a COVID-járvány miatt/alatt feltétlen figyelned kell!
Bizonyára már Te is megtapasztaltad, hogy hiába vagy beoltva és került bevezetésre mind a magyar, mind az EU-s Covid Igazolvány, TOVÁBBRA IS NAGY KIHÍVÁS ÉS NAGYON ÖSSZETETT FELADAT MEGSZERVEZNI BÁRMILYEN KÜLFÖLDI UTAT, MÉG AKKOR IS, HA GYAKORLOTT UTAZÓ VAGY! Ennek oka, hogy a COVID-járvány olyan mértékben alakította át már eddig is a külföldi utazások módját, lehetőségeit, módszereit, hogy SZÁMTALAN KORÁBBAN NEM HASZNÁLT VAGY MELLÉKESNEK TŰNŐ SZEMPONTRA, INFORMÁCIÓRA IS ODA KELL MÁR FIGYELNED akkor is, ha Magad szervezed a külföldi utadat és akkor is, ha utazási irodával utazol. Ezért, teljesen természetes, ha Te is bizonytalan vagy és nem tudod, mit tegyél!
- Tervezhetsz-e már idén nyáron távolabbi (pl. tengerentúli) külföldi utazást/nyaralást? Ha igen, hova?
- Ha az utazás mellett döntesz, úgy mikor, hova, hogyan és mivel utazz?
- Saját szervezésben utazz, vagy utazási irodával?
- Hogyan kerüld el az utazással vagy a foglalással kapcsolatos bizonytalanságokat, rizikós helyeket?
- Mit tegyél, ha az utazásod alatt újra szigorítanak és újabb utazási korlátozásokat vezetnek be a célországban vagy itthon?
- Mit tegyél, hogy mind egészségügyi, mind anyagi szempontból a legnagyobb biztonságban legyél az utazásod alatt?
A jelen helyzetben felmerülő, külföldi utazással kapcsolatos kérdéseket még oldalakon át sorolhatnánk, hiszen ahány utazó, annyi szempont, elvárás és egyedi igény, de mindenkiben, aki utazni szeretne felmerülnek a fenti kérdések.
Mi nem dönthetünk senki helyett, de ha Te is úgy döntesz, hogy külföldre utazol, úgy fel kell készülnöd arra, hogy a COVID-JÁRVÁNY HATÁSÁRA MEGJELENT TÖBB ÚJ, MINDENNÉL FONTOSABB UTAZÁSI, DÖNTÉSI SZEMPONT, AMIT FELTÉTLEN FIGYELEMBE KELL VENNED AZ UTAZÁSOD MEGSZERVEZÉSE SORÁN!
Ezek azok a kötelezően betartandó, új utazási és utazástervezési szabályok, melyeket a koronavírus-járvány tett mindennél fontosabb, elsődleges utazási szemponttá! Ezeket még azelőtt át kell gondolnod, hogy megkezdenéd a külföldi utazásod foglalását, majd magát az utazást! A tervezésed segítendő, EZEKET A SZEMPONTOKAT, SZABÁLYOKAT ÖSSZEGYŰJTÖTTÜK EGY HIÁNYPÓTLÓ CSEKKLISTÁBA, melyet az alábbi űrlapot kitöltése után a piros gombról tudsz elérni.
Utazz, akár utazási irodával, akár saját szervezésben, TÖLTSD LE, OLVASD ÁT, FOGADD MEG és ALKALMAZD ezeket a szabályokat, tanácsokat! Következetes betartásukkal nemcsak anyagi és egészségügyi szempontból teheted biztonságosabbá a tervezett külföldi utazásod, de elkerülhetsz számos olyan váratlan, vagy kellemetlen utazási helyzetet és anyagi veszteséget, melyre nem biztos, hogy előre gondolsz – akár az úti célod kiválasztása során, akár a foglalások, vagy a részvételi díjak befizetése előtt!
Kérjük, írd meg, hogy szólíthatunk és HOVA KÜLDHETJÜK NEKED EZT A – jelenlegi járvány- és utazási helyzetben nélkülözhetetlen “7 ÚJ UTAZÁSTERVEZÉSI és FOGLALÁSI SZEMPONTOT” TARTALMAZÓ EGYEDÜLÁLLÓ SEGÉDANYAGOT?
A TripMiner Tudástár további összefoglaló cikkei
Amennyiben kíváncsi vagy, hogy milyen változásokat okozott a koronavírus-járvány a külföldi utazások piacán, úgy KATTINTS a számodra érdekes fejezetcímre és már olvashatod is az adott témával kapcsolatos legfontosabb híreket, információkat, tanácsokat!
- 1.) Külföldi utazásokat érintő és azokkal kapcsolatos legfontosabb tanácsok 2020-ra
- 2.) A járványveszély elmúltáig az alábbi weboldalakról tájékozódj utazási témában
- 3.) Légitársaságok (általános helyzet, egyes légitársaságok aktuális helyzete, működése)
- 4.) Külföldi szállásokkal kapcsolatos információk (általános helyzet, legnagyobb foglaló oldalak)
- 5.) Tengeri hajózással kapcsolatos infók (általános helyzet, magyar szempontból fontos társaságok)
- 6.) Mely országok állampolgárai utazhatnak be Magyarországra és melyek NEM?
- 7.) Mely országokba utazhatnak a magyar állampolgárok és hova nem?
- 8.) Magyar utazási irodákkal kapcsolatos információk (általános infók, egyes irodák közleményei)
- 9.) Milyen lesz a külföldi utazások piaca a járvány hatására? (várható változások, tények, elméletek)
- 10.) Utazástervezést, szervezést segítő információk (hogy tervezzünk?, mikor utazzunk?)
Amennyiben hasznosnak találtad ezt a blogcikkünket, kérjük oszd meg és ajánld másoknak is!
Ezeket a blogcikkjeinket olvastad már?
Ciprus – TripMiner Kvíz
Görögország – TripMiner Kvíz
Horvátország – TripMiner Kvíz
Szolgáltatásaink
Utazási tippjeink, ötleteink...
Hasznos infók, tippek, trükkök...
Mely országokba utazhatnak a magyar állampolgárok és hova nem?
Milyen lesz, miként változik a külföldi utazások piaca a járvány hatására?
Európai fővárosok – TripMiner Kvíz
Külföldi utazásokat érintő, összes fontos információ, hír, korlátozás és tanács EGY HELYEN
Ülőhely foglalás repülőn – Hasznos tippek, tanácsok
Ciprus – TripMiner Kvíz
Görögország – TripMiner Kvíz
Horvátország – TripMiner Kvíz
Összes légitársaság poggyászinformáció
Repülj ide, ne oda!
Vonattal Európában
8 becsapós kifejezés
Külföldi szállásfoglalás – hasznos tippek, tanácsok
Így aludj jól hosszú repülőúton
7 repüléssel kapcsolatos tény
...
7 tipp, hogy szállj meg ingyen!
Így foglalj repülőjegyet, hogy olcsó legyen!
Címkefelhő
- Mely országokba utazhatnak a magyar állampolgárok és hova nem?A legtöbb külföldi nyaralást tervezőt ez a téma foglalkoztatja a legjobban: Mely országokba lehet korlátozásmentesen beutazni és hol lehet a biztonságosan nyaralni! Ebben a blogcikkben ezt a témát járjuk körül.
... - Milyen lesz, miként változik a külföldi utazások piaca a járvány hatására?Ebben a blogcikkünkben azt járjuk körül, hogy miként hatott/hat a külföldi utazások piacára a koronavírus járvány, milyen változásokat generált már eddig is és milyen változások várhatók még a (közel)jövőben.
... - Európai fővárosok – TripMiner KvízAki szeret külföldre utazni annak gyerekjáték helyesen megválaszolni a TripMiner Kvíz-játékok kérdéseit. Szerinted, Neked is az? Ha ismered az európai fővárosokat, akkor ez a kvíz Neked készült! KATT a kvízre és tedd próbára a tud...
- Külföldi utazásokat érintő, összes fontos információ, hír, korlátozás és tanács EGY HELYENEgy hiánypótló blogcikk mindazoknak, akik egy helyről és hiteles forrásokból szeretnének tájékozódni a koronavírus-járvány kapcsán kialakult, külföldi utazásokat érintő piaci helyzetről, változásokról és korlátozásokról.
- Ülőhely foglalás repülőn – Hasznos tippek, tanácsok
Mennyire fontos az ülőhely foglalás? Melyek a legjobb és a legrosszabb ülőhelyek repülőn? Aki rendszeresen utazik, pláne hosszútávú járatokon, az tudja, ez a kulcsa, hogy milyen lesz a komfortérzetünk a repülőút alatt. Ha Te is szer... - Ülőhely foglalás repülőn – Hasznos tippek, tanácsok